Gıda Sektörü Yağları

NSF H1 Onaylı Yağlar – Mobil™ Gıda Makinesi Yağları

Gıda ve içecek üretim makineleri ve cihazlarının yağlamasında kullanılacak hidrolik sıvısından dişli yağı ve grese kadar çok çeşitli Mobil NSF H1 tescilli sanayi yağları bulunmaktadır. Tüm yağ çeşitleri üretkenliği arttırmak için tasarlanmış olsa da, ISO 21469 veISO 22000 sertifikalı tesislerde Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları (HACCP) programı uyarınca üretilmiş Mobil SHC Cibus™ serisi yağlar, uygulama alanına bağlı olarak mineral yağlara göre %3,6'ya kadar enerji tasarrufu sağlayabilir.

Gıda sektörünün en büyük işkollarına en uygun yağlar

Mobil SHC Cibus endüstriyel yağları, gıda üretim sektörünün et, süt ürünleri, fırıncılık, içecek, bira, şeker, tahıl, ilaç, hayvan yemi, balık ve gıda ambalajı gibi en büyük işkollarına uygundur.

Gıda sektörü için Mobil NSF H1 tescilli yağlar

Mobil SHC Cibus ve Mobil SHC Polyrex™, NSF H1 tescilli yağ ve gresler olup gıda ve içecek işleme makinelerinde kullanılabilir. Bu ürünler ayrıca Helal ve Koşer (Parve) gıda üretimine uygundur.

  • Mobil SHC Cibus™ 46 hidrolik yağı
  • Mobil SHC Cibus™ 220 dişli yağı
  • Mobil SHC Polyrex™ 462 gres
  • Mobilgrease™ FM 222 gres
  • Mobil Gargoyle Arctic SHC™ soğutma yağı
Teklif Al

Son tarihli şartnameler ve onaylar için Ürün Bilgi Formu Kitaplığı'nı inceleyiniz.

Mobil Endüstriyel Yağları web sitesinde bir rüzgar türbininin iç yapısını keşfedebilirsiniz.

Mobil SHCTM yağlar kullanarak nasıl tasarruf eder ve üretkenliğini arttırabilirim?

Mobil SHC yağlar aşırı sıcak ve soğuk, ağır yükler, çok düşük veya yüksek hızlar gibi zorlu koşullarda hissedilir avantajlar sağlar. Makinelerin kullanım ömrünü ve yağ değişim aralıklarını uzatmaya yardımcı olurken, beklenmedik arızalara ve bakım amaçlı sistem kapatmalara karşı koruma sağlar.

Uzun yağ ömrü – Yüksek sıcaklıkta mükemmel kararlılık ve oksitlenmeye karşı direnç sunan Mobil SHC yağları, madeni yağlara göre altı kata kadar daha uzun ömürlüdür. Böylece yağ değişim aralıkları uzar, yağ bertaraf maliyetleri düşer ve üretim kesintileri azalır.

Uzun makine ömrü – Mobil SHC, sermayenizi pas, korozyon ve aşınmaya karşı korur. Aşırı sıcaklıklarda kararlılığı sayesinde makine ömrünü uzatmaya yardımcıdır.

Daha fazla üretkenlik, daha fazla kâr – Mobil SHC sadece yağ ihtiyacını karşılamaz. İşletme maliyetini düşürme, üretkenliğinizi arttırma ve kârlılığınızı yükseltme potansiyeliyle işletmenize kazanç da sağlar.

Makinelerim için hangi Mobil SHC yağı almalıyım?

Rutin ve bakım amaçlı değişimlerde makinelerinize doğru Mobil yağ ve greslerini koymanız önemlidir. İnternet üzerinden tavsiye almak için Looble endüstriyel yağ seçme aracını kullanabilir ve sektör, makine ve uygulama şartlarına göre arama yapabilirsiniz.